logo

BİLİŞİM SEKTÖRÜ AŞI’da ÖNCELİK İSTİYOR !

sabider

sabider
info@sabider.org
BİLİŞİM SEKTÖRÜ AŞI’da ÖNCELİK İSTİYOR !

BİLİŞİM SEKTÖRÜ AŞI’da ÖNCELİK İSTİYOR !
Pandemi döneminde bulaşma hızı artan, salgının yeni bir kriz yaratmaması için ‘kilit personel’ olarak nitelendirilen ve sahada aktif çalışan  bilişim teknik servis elemanları  aşıda öncelik istiyor.
COVID-19 salgınının, ulusal hizmet ve üretim-imalat-tedarik zincirinde neden olabileceği daha büyük çaplı sorunlara önlem için bilişim sektöründe acil aşılama talep ediliyor.
Sabider – Sakarya Bilişim Sektörü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nahit GÖK, Türkiye’de bilgisayar kullanan tüm kesimlere; online sipariş alan esnaftan gıda ve zaruri ihtiyaç maddeleri satışı yapılan fırın, market, bakkala, muhasebe bürosundan notere, bankalardan kamu dairelerine, üretim-imalat sektöründeki kobilerden sanayi kuruluşlarına, bilgisayar başında home ofis olarak çalışandan eczaneye, kargo şirketlerine,  uzaktan eğitim veren öğretmenden eğitim alan öğrencinin kullandığı bilgisayara kadar sahada bu insanlarla sürekli temas halinde olan, teknik destek hizmeti veren bilişim teknik servis çalışanlarına acil aşı yapılması çağrısında bulundu.
“Bilişimde hizmetin yükü artacak”
Sabider – Sakarya Bilişim Sektörü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nahit GÖK, bulaşma hızı artan salgına karşı ülkelerin yeni kısıtlamalara gitmesinin, online ticarette talebi arttırdığına dikkat çekerek, kapanma dönemlerinde dahi bilişim teknik servisleri çok yoğun bir şekilde hizmet vermiştir.
Birçok Avrupa ülkesinin tamamında salgının yeniden artması riskine karşı vatandaşa direk temas eden her kesimi öncelikli olarak aşı kapsamına aldıklarını görüyoruz.
Bugün ülkemizde alınan tüm tedbirlere rağmen salgının yeniden artması riskine karşı üretim-imalat-tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması için özveri ile Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği tüm tedbirleri almış olan firmalarımızın görevlendirdiği teknik uzmanlarımıza aşılama programlarında öncelik verilmesini istiyoruz.
“Mevcut sıra çok zaman alabilir”
Türkiye ekonomisinde bacasız sanayi olarak faaliyet gösteren bilişim sektörünün önemine vurgu yapan Nahit GÖK, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de aşının bilişim sektörü teknik servis personeli için öne çekilmesi gerektiğini savundu.
Gök, “Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı aşılama programına baktığımızda bilişim sektörü çalışanlarının aşılama kategorisinde olmadığını görüyoruz.
Bu programa ve ülkemizdeki aşılama hızına göre bu daha çok uzun bir süreyi alabilecek. Bilişimin stratejik önemi dolayısıyla en azından bilişim teknik servis faaliyeti sürdüren işletmecilerimizin belirleyeceği sahada aktif çalışan kilit personele öncelik verilerek aşılamanın öne çekilmesi ülkemizin yararına olacak.
Bu durum olası salgının artışına ve yeniden yayılması riskine karşı ülke ekonomisine ve üretim-imalat-tedarik zincirlerinin aksamamasına hizmet edecek dedi.

Etiketler: » » »
880 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlaması

  04 Kasım 2023 Ana Sayfa, Faaliyetler, Foto Galeri, Genel

  Cumhuriyetimizin 100. yılında bilişim sektöründe faaliyet gösteren meslek mensuplarımızın iş yerlerini ziyaret ederek şanlı bayrağımızı hediye ettik. Bilişim sektöründe faaliyet gösteren meslektaşlarımızla birlikte 100 yaşına giren Cumhuriyetimizi ve 29 Ekim Cumhuriyet bayramımızı kutladık. Değerli meslektaşlarımıza ziyaretlerimiz de bizlere göstermiş oldukları samimi misafirperverlikleri ve değerli sohbetleri için teşekkür ederiz. ...
 • Sabider Birlik ve Dayanışma Mangal Partisi

  24 Ağustos 2023 Ana Sayfa, Faaliyetler, Foto Galeri, Genel

  Sabider Sakarya Bilişim Sektörü Derneği üyeleri Poyrazlar da birlik dayanışma mangal partisinde buluştular. Üye firmaların aileleri ile birlikte katılımıyla bir araya gelen Sabider üyeleri neşeli bir akşam geçirerek iş streslerini atmış oldular. Katılım sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ederiz ...
 • Bilişim 500 Ödül törenine katıldık

  15 Ağustos 2023 Ana Sayfa, Faaliyetler, Foto Galeri, Genel

  Bilişim500 İLK BEŞYÜZ BİLİŞİM ŞİRKETİ ödül törenine katılım sağladık farklı kategorilerde dereceye giren bilişim firmalarına ödüllerini takdim ettik. Bilişim sektörünün değerlendirilmesi ve ölçümlenmesi adına büyük öneme sahip ödül töreninin hazırlanmasında büyük emek veren Murat Göçe ve BT Haber ekibini tebrik ediyoruz. Ödül töreninde dereceye giren, katma değeri yüksek ürünler üreterek ülke ekonomisine katkı sağlayan bilişim firmalarını, kıymetli yöneticilerini ve değerli meslektaşlarımızı tebrik ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliy...
 • Meslek Komitesi iş Planı Çalıştayı

  13 Temmuz 2023 Ana Sayfa, Faaliyetler, Foto Galeri, Genel, Güncel Haberler

  SATSO (Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası) 31.Meslek Grubu  üyesi olan Meslektaşlarımızla 13.07.2023 Perşembe günü Saat 14.00 de SATSO Binasında Meslek Komitesi iş planı çalıştayı yapılmıştır.  Çalıştayda sektör sorunları tartışılarak çözüm önerileri belirlenmiştir. Katılım gösteren arkadaşlara teşekkür ediyoruz. ...