logo

BİLİŞİM SEKTÖRÜ AŞI’da ÖNCELİK İSTİYOR !

sabider

sabider
info@sabider.org
BİLİŞİM SEKTÖRÜ AŞI’da ÖNCELİK İSTİYOR !

BİLİŞİM SEKTÖRÜ AŞI’da ÖNCELİK İSTİYOR !
Pandemi döneminde bulaşma hızı artan, salgının yeni bir kriz yaratmaması için ‘kilit personel’ olarak nitelendirilen ve sahada aktif çalışan  bilişim teknik servis elemanları  aşıda öncelik istiyor.
COVID-19 salgınının, ulusal hizmet ve üretim-imalat-tedarik zincirinde neden olabileceği daha büyük çaplı sorunlara önlem için bilişim sektöründe acil aşılama talep ediliyor.
Sabider – Sakarya Bilişim Sektörü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nahit GÖK, Türkiye’de bilgisayar kullanan tüm kesimlere; online sipariş alan esnaftan gıda ve zaruri ihtiyaç maddeleri satışı yapılan fırın, market, bakkala, muhasebe bürosundan notere, bankalardan kamu dairelerine, üretim-imalat sektöründeki kobilerden sanayi kuruluşlarına, bilgisayar başında home ofis olarak çalışandan eczaneye, kargo şirketlerine,  uzaktan eğitim veren öğretmenden eğitim alan öğrencinin kullandığı bilgisayara kadar sahada bu insanlarla sürekli temas halinde olan, teknik destek hizmeti veren bilişim teknik servis çalışanlarına acil aşı yapılması çağrısında bulundu.
“Bilişimde hizmetin yükü artacak”
Sabider – Sakarya Bilişim Sektörü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nahit GÖK, bulaşma hızı artan salgına karşı ülkelerin yeni kısıtlamalara gitmesinin, online ticarette talebi arttırdığına dikkat çekerek, kapanma dönemlerinde dahi bilişim teknik servisleri çok yoğun bir şekilde hizmet vermiştir.
Birçok Avrupa ülkesinin tamamında salgının yeniden artması riskine karşı vatandaşa direk temas eden her kesimi öncelikli olarak aşı kapsamına aldıklarını görüyoruz.
Bugün ülkemizde alınan tüm tedbirlere rağmen salgının yeniden artması riskine karşı üretim-imalat-tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması için özveri ile Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği tüm tedbirleri almış olan firmalarımızın görevlendirdiği teknik uzmanlarımıza aşılama programlarında öncelik verilmesini istiyoruz.
“Mevcut sıra çok zaman alabilir”
Türkiye ekonomisinde bacasız sanayi olarak faaliyet gösteren bilişim sektörünün önemine vurgu yapan Nahit GÖK, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de aşının bilişim sektörü teknik servis personeli için öne çekilmesi gerektiğini savundu.
Gök, “Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı aşılama programına baktığımızda bilişim sektörü çalışanlarının aşılama kategorisinde olmadığını görüyoruz.
Bu programa ve ülkemizdeki aşılama hızına göre bu daha çok uzun bir süreyi alabilecek. Bilişimin stratejik önemi dolayısıyla en azından bilişim teknik servis faaliyeti sürdüren işletmecilerimizin belirleyeceği sahada aktif çalışan kilit personele öncelik verilerek aşılamanın öne çekilmesi ülkemizin yararına olacak.
Bu durum olası salgının artışına ve yeniden yayılması riskine karşı ülke ekonomisine ve üretim-imalat-tedarik zincirlerinin aksamamasına hizmet edecek dedi.

Etiketler: » » »
255 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SABİDER’den; Akgün Altuğ’a Teşekkür

  26 Mayıs 2021 Ana Sayfa, Basından Haberler, Faaliyetler, Genel, Kucuk Manset-orta, Medya Merkezi

  SABİDER'den; Akgün Altuğ'a Teşekkür SABİDER, SATSO Başkanı Akgün Altuğ'a, pandemi döneminde Bilişim Sektörüne verdikleri destekten ötürü nezaket ziyaretinde bulundu. Dernek başkanı Nahit Gök ziyaret sonrası şu şekilde açıklamada bulundu; "SABİDER (Sakarya Bilişim Sektörü Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımızla  birlikte SATSO Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Akgün Altuğ'a ziyarette bulunduk. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Akgün Altuğ'a SATSO ve SABİDER ile birlikte Bilişi...
 • BİLİŞİM SEKTÖRÜ MUAFİYET İSTİYOR !

  02 Mayıs 2021 Genel, Güncel Haberler, Kucuk Manset-orta

  Sakarya Bilişim Sektörü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Gök Yaptığı yazılı açıklama ile tam kapanma sürecinde muafiyet tanınan sektörler arasına bilişim teknik servis hizmeti verenlerin de alınması gerektiğini bildirdi. Muaf tutulan tüm sektörlerin faaliyetini sağlıklı sürdürebilmesi için bilişim servis hizmeti veren ekiplere ihtiyaç duyulmaktadır. ÜYELERDEN BİLDİRİM ALIYORUZ İç İşleri Bakanlığı'nın 29.04.2021 tarih ve E-89780865-153-7705 sayılı genelgesinde e-devlet üzerinden NACE koduna göre "Görev Belgesi Düzenlenmesi" gerekli...
 • Bilişim alanında başarılı bir eğitim ve kariyer seçimi -Mentorluk hizmeti

  20 Nisan 2021 Genel, Kucuk Manset-orta

  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBU) Rektörü Prof.Dr. Mehmet SARIBIYIK hocamızı ziyaret ettik. Üniversite öğrencilerimize yönelik mentörlük hizmetlerimiz hakkında bilgi verdik. Üniversite öğrencilerimize Bilişim alanında başarılı bir eğitim ve kariyer seçimi için ücretsiz olarak Mentorluk hizmetini nasıl vereceğimizi anlatarak karşılıklı işbirliği yapmayı kararlaştırdık. Mentorluk Hizmetlerimiz Mentorluk, özünde, gençlere, kendilerine önem veren biri olduğunu ve eğitim, staj ve kariyer  zorluklarıyla başa çıkmada y...
 • Bilişim Zirvesi Sakarya

  15 Ekim 2019 Faaliyetler, Genel, Manset Haberleri

  Bilişim Zirvesi Sakarya Sakarya Bilişim Sektörü Derneği (SABİDER)'in organize ettiği Bilişim Zirvesi Sakarya etkinliği başarı ile tamamlandı. Bilişm Zirvesine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, SUBÜ Rektörü Prof Dr. Mehmet Sarıbıyık, SAÜ Rektörü Prof Dr. Fatih Savaşan, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Tübifed Başkanı Şenol Anlaş, Sakarya Gençlik ve Spor il Müdürü Arif Özsoy, Sivil toplum kuruluşlarından Bursa, Gaziantep, Adana, Van, Konya, Bingöl, Mersin, İstanbul bilişi...