logo

BİLİŞİM SEKTÖRÜ AŞI’da ÖNCELİK İSTİYOR !

sabider

sabider
info@sabider.org
BİLİŞİM SEKTÖRÜ AŞI’da ÖNCELİK İSTİYOR !

BİLİŞİM SEKTÖRÜ AŞI’da ÖNCELİK İSTİYOR !
Pandemi döneminde bulaşma hızı artan, salgının yeni bir kriz yaratmaması için ‘kilit personel’ olarak nitelendirilen ve sahada aktif çalışan  bilişim teknik servis elemanları  aşıda öncelik istiyor.
COVID-19 salgınının, ulusal hizmet ve üretim-imalat-tedarik zincirinde neden olabileceği daha büyük çaplı sorunlara önlem için bilişim sektöründe acil aşılama talep ediliyor.
Sabider – Sakarya Bilişim Sektörü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nahit GÖK, Türkiye’de bilgisayar kullanan tüm kesimlere; online sipariş alan esnaftan gıda ve zaruri ihtiyaç maddeleri satışı yapılan fırın, market, bakkala, muhasebe bürosundan notere, bankalardan kamu dairelerine, üretim-imalat sektöründeki kobilerden sanayi kuruluşlarına, bilgisayar başında home ofis olarak çalışandan eczaneye, kargo şirketlerine,  uzaktan eğitim veren öğretmenden eğitim alan öğrencinin kullandığı bilgisayara kadar sahada bu insanlarla sürekli temas halinde olan, teknik destek hizmeti veren bilişim teknik servis çalışanlarına acil aşı yapılması çağrısında bulundu.
“Bilişimde hizmetin yükü artacak”
Sabider – Sakarya Bilişim Sektörü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nahit GÖK, bulaşma hızı artan salgına karşı ülkelerin yeni kısıtlamalara gitmesinin, online ticarette talebi arttırdığına dikkat çekerek, kapanma dönemlerinde dahi bilişim teknik servisleri çok yoğun bir şekilde hizmet vermiştir.
Birçok Avrupa ülkesinin tamamında salgının yeniden artması riskine karşı vatandaşa direk temas eden her kesimi öncelikli olarak aşı kapsamına aldıklarını görüyoruz.
Bugün ülkemizde alınan tüm tedbirlere rağmen salgının yeniden artması riskine karşı üretim-imalat-tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması için özveri ile Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği tüm tedbirleri almış olan firmalarımızın görevlendirdiği teknik uzmanlarımıza aşılama programlarında öncelik verilmesini istiyoruz.
“Mevcut sıra çok zaman alabilir”
Türkiye ekonomisinde bacasız sanayi olarak faaliyet gösteren bilişim sektörünün önemine vurgu yapan Nahit GÖK, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de aşının bilişim sektörü teknik servis personeli için öne çekilmesi gerektiğini savundu.
Gök, “Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı aşılama programına baktığımızda bilişim sektörü çalışanlarının aşılama kategorisinde olmadığını görüyoruz.
Bu programa ve ülkemizdeki aşılama hızına göre bu daha çok uzun bir süreyi alabilecek. Bilişimin stratejik önemi dolayısıyla en azından bilişim teknik servis faaliyeti sürdüren işletmecilerimizin belirleyeceği sahada aktif çalışan kilit personele öncelik verilerek aşılamanın öne çekilmesi ülkemizin yararına olacak.
Bu durum olası salgının artışına ve yeniden yayılması riskine karşı ülke ekonomisine ve üretim-imalat-tedarik zincirlerinin aksamamasına hizmet edecek dedi.

Etiketler: » » »
776 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BİLİŞİM YILDIZLARI DESTEK PROGRAMI

  21 Mart 2023 Ana Sayfa, Faaliyetler, Genel, Güncel Haberler, Kucuk Manset-orta

  TOBB Yazılım Meclisi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, T.C.Ticaret Bakanlığı ile birlikte düzenlediğimiz  “ İhracat Odaklı Bilişim, Yazılım Sektör Buluşmaları, Bilişimin Yıldızları E-Turquality” etkinliğini  gerçekleştirdik.  İlimizde faaliyet gösteren ve yazılım ihracatı yapan firmalarımıza  teşekkür belgesi verdik. Katma değeri yüksek yazılım ürünlerinin ihracatının önemi, yazılım ihracatının artırılması için yapılması gerekenler ve verilen destekler üzerine bilgilerin paylaşıldığı etkinliğe katılım sağlayan ve hazırla...
 • SAKARYA BİLİŞİM SEKTÖRÜ MESLEKİ SERTİFİKAYA KAVUŞUYOR

  30 Kasım 2022 Ana Sayfa, Faaliyetler, Genel

  Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Sakarya Bilişim Sektörü Derneği’nin birlikte düzenlemiş olduğu, SATSO Meclis Başkanı Sn. Erdem Ercan, Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ve bilişim sektöründe faaliyet gösteren meslek mensuplarımızın katılımıyla bilişim sektöründeki mesleki ustalık belgelerinin önemi ve sektörel istişare konulu toplantımızı gerçekleştirdik. ...
 • Yüksekte Çalışma Eğitimi

  12 Kasım 2022 Alt Manşet Haberleri, Faaliyetler, Genel

  Eğitim faaliyetleri kapsamında, Dernek bünyesinde Yüksekçe Çalışma Eğitimi yapılarak katılımcılara onaylı sertifika verilmiştir. Yüksekte Çalışma Eğitimi ; düşme sonrası yaralanma yaşanabilecek yükseklikte çalışan kişilerin güvenliğini sağlamak ve oluşacak iş kazalarını önlemek için çalışanlara verilen eğitimdir. Yüksekte Çalışma Eğitiminin Amacı : Yüksekte çalışacak personelin güvenli bir biçimde çalışmasını sağlayacak bilgiler ile donanması ve kaza anlarında gerekli kurtarma görevlerini yerine getirebilecek seviyede eğitilmesini sağlam...