logo

Sakaryalı Bilişimciler istişare toplantısında buluştu

Sakaryalı Bilişimciler istişare toplantısında buluştu

 

Sakarya Bilişim Sektörü Derneği (SABİDER) üyeleri istişare toplantısında buluştu.

marbiltek-6 marbiltek-7

Düzenlenen toplantıda dernek faaliyetleri ve Doğu Marmara Bilişim Teknolojileri Kümelenmesi (MARBİLTEK) hakkında bazı açıklamalarda bulunuldu. Başarı için birlikteliğin çok önemli olduğunu belirten SABİDER Başkanı Nahit Gök, “Hepimizin siyasi görüşü farklı, ekonomik durumu farklı, sosyal durumu farklı ama hepimiz bu sektörde uğraşıyoruz.

marbiltek-1 marbiltek-8

Bu sektörde başarılı olabilmek için, sorunları çözebilmek için ve dayanışma yapma amacıyla 2006 yılında SABİDER’i kurduk. SABİDER, kurulduktan sonra birçok arkadaşlarımızla birlikte çeşitli etkinlikler, toplantılar ve eğitim faaliyetleri düzenledik. SABİDER bunları yaparken ülke çapında da örgütlenmeye gitti. Yaklaşık 6 ilin derneği ile bir araya gelerek Federasyonu TUBİFED’i kurduk. Federasyonun ilk kurucu başkanlığı Sakarya’ya nasip oldu. Bilişim Federasyonu, ülkenin bilişimle ilgili tek federasyonudur. Şu anda federasyonda 5 arkadaşımız görev yapmaktadır” dedi.

marbiltek-9 marbiltek-10

MARBİLTEK, hakkında bilgi veren SATSO 31. Meslek Komitesi Üyesi Necmettin Kırık, “Son dönemde Doğu Marmarada bilişim kümelenmesi yapabilmek amacıyla İzmit merkezli 5 ilde MARBİLTEK isimli bir kümeleşme çalışması yapıldı. SABİDER ve bilişim sektöründeki arkadaşlarımız MARBİLTEK’in kuruluşunda görev aldı. Bizim amacımız MARBİLTEK’te Sakaryalı üye sayısını arttırmaktır” dedi.

Düzenlenen toplantı katılımcılarla yapılan karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

2415 Kez Görüntülendi.