logo

Adana Toplantısı

Adana Toplantısı

 

Türkiye Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu TÜBİFED yönetim kurulu üyeleri ve federasyona bağlı derneklerin başkanları, ABİAD ev sahipliğinde Adana’da bir araya geldi.

2008 yılında bilişim sektöründe faaliyet gösteren dernekler tarafından bir araya gelerek kurulan bir çatı örgüt olan TÜBİFED, sektör birliği oluşturma hedefiyle 11 yıldır faaliyet gösteriyor. İstanbul başta olmak üzere Adana, Bursa, Gaziantep, Konya, Sakarya, Kocaeli, Batman, Bingöl, Van, Kuzey Kıbrıs gibi derneklerin yer aldığı federasyon; ayrıca  Ankara, İzmir, Düzce, Mersin, Kahramanmaraş, Malatya, Antalya, Bolu, Eskişehir, Elazığ, Samsun, Trabzon, Ordu, Sivas, Kilis illerini kapsayan örgütlenme çalışmalarına devam ediyor.

81 ilde bilişim sektöründe faaliyet gösteren bilgisayar bayilerini temsil  eden derneklerin kurulmasını ve tümünün tek bir çatı altında toplanmasını hedefleyen TÜBİFED, üyelerine rehberlik ediyor.

TÜBİFED Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Anlaş başkanlığın da yapılan toplantıda gündem oldukça yoğundu.

Federasyon üye derneklerinden İstanbul TÜBİDER öncülüğünde BDDK nezdinde yapılan girişimler sonucu bilgisayar satışlarındaki kredi kartı taksit sayısının 6 aydan 12 aya çıkarılmasına yönelik çalışmalar ve alınan olumlu sonuçlar gündeme geldi. Sakarya  SABİDER derneğinin  Ticaret odası meclis kararıyla TOBB nezdinde ki girişimi ile konuya verdiği destek örnek gösterildi.  Benzer çalışmalarla birlikte  diğer üye derneklerin de yaptığı çalışmalara değinildi.

Bursa BİSİAD derneğinin Milli Eğitim Bakanlığı ile mesleki yeterlilik kapsamın da  bilişim alanında protokol yapması oldukça başarılı bir girişim olarak takdir topladı.

Sakarya, Bursa, Adana, Bingöl, Gaziantep, Konya ve Van derneklerinin yapmış oldukları ticaret odaları protokolü, sosyal projeler, burslar ve entegrasyon süreci ile bilişim sektörü bayilerine yönelik çalışmalarına yer verildi.

Ayrıca sektörde uygulanan KDV oranının indirilmesine yönelik çalışmalar da Adana’da yapılan toplantıda ele alındı.

Dört saatlik toplantı sonucunda sektör adına önemli kararlar alınarak,  başkanın kapanış konuşması ile toplantı sona erdi.

 

Etiketler: » » »
2483 Kez Görüntülendi.