logo

SAGİF-2017 “iş sizi arıyor”

SAGİF-2017  “iş sizi arıyor”

SAGİF 2017

Sakarya’daki kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan “Sakarya Sinerji Ekibi” 2017 Sakarya Ar-Ge, İnsan Kaynakları ve Girişimcilik Fuarı (SAGİF2017) hazırlıkları için Orman Park’ta bir araya geldi. Ana gündem başlığı Sakarya’nın markalaşan istihdam fuarı SAGİF2017 olan toplantıda, ayrıca ilimiz kamu kurumlarının ve STK’ların gerçekleştirdiği faaliyetler ve projeler de katılımcılarla paylaşıldı.

SAGİF 2017 Mayıs’ta

Gerçekleştirilen toplantıda SAGİF2017 Fuarı’nın Mayıs ayı sonuna doğru gerçekleştirilmesi planlandı. Tam tarihinin yakın bir zamanda açıklanacak olan SAGİF2017’nin sloganı ise “İş -Sizi Arıyor” olacak. Fuar kapsamında 200’e yakın kamu kurumu, işletme ve STK’nın katılımı bekleniyor. Fuarın hedef kitlesini ise ulusal/uluslararası işletmelerin işyeri temsilcileri, farklı üniversitelerin öğrencileri ve mezunları ile diğer illerdeki üniversite öğrencileri, iş değiştirmek isteyen nitelikli işgücü, yükseköğretim seçeneklerini tanıyarak kariyer planlaması yapacak meslek seçme aşamasında bulunan tüm lise son sınıf öğrencileri ve iş arayanlar oluşturuyor.

Birlikte güçlüyüz

Nitelikli insan yetiştirme ve bu yolda birlikte hareket edebilme çabası ile başlayan Sakarya Sinerji yolculuğunda önemli bir mesafe katedildiğini belirten Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, bugüne kadar işletmelerle birlikte yaklaşık 25 bin öğrencinin yetiştirildiğini söyledi. SAGİF Fuarının gerçekleşen Sinerji hareketi kapsamında gerek istihdam gerekse firmalar ve kamu kurumları arasındaki işbirliği açısından ilimize önemli katkılar sağladığını belirten Sarıbıyık, “Sakarya kurumları olarak Türkiye’de örnek olarak gösterilebilecek olumlu bir sinerji yakaladık,  birlikte güçlüyüz ve bu sinerjiyi devam ettirdiğimiz sürece çok daha güzel işlere imza atacağımıza eminim” dedi.

Tüm STK’lardan SAGİF’e destek

Sakarya için bir marka haline gelen SAGİF Fuarı, Sakarya Sinerji Ekibi’nin katkı ve destekleriyle geleneksel hale geldi. Bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan SAGİF fuarının gerçekleşmesinde tüm STK’lar örnek bir katılım desteği ile ve hep birlikle hareket ediyor.

Etiketler:
2021 Kez Görüntülendi.