logo

22 Mart 2015

Bilişim için Sektör Birliği

Değerli Meslektaşımız,

 Ülkemizin bilişim sektörünün gelişimi ve dış dünyaya açılması ancak katma değerli hizmetlerin üretiminden ve bunun oluşturacağı sermaye birikiminden geçiyor. Bunu sağlamanın en temel koşullarından birinin, sektörde faaliyet gösteren her firmanın üye olduğu, ticari faaliyetlerine ilişkin meslek sertifikası sahibi en az bir çalışanın istihdam edilmesinin zorunlu olduğu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı olarak faaliyet gösterecek bir Bilişim Sektör Birliği olduğuna inanmaktayız.

 Böyle bir mesleki örgütlenme yapısı ile sektör mensuplarının bir çatı altında toplanması sağlanacağı gibi, sektörde sertifikasyon, minimum hizmet tarifesi, sektör envanteri gibi konulara çözüm getirilebileceğini, sektörde istihdam kalitesinin ve sektörün temsil gücünün artacağına inanıyoruz.

 Böyle bir mesleki örgütlenme yapısı oluşturmak için 23 Mayıs 2014 Cuma günü Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenecek olan ve Bilişim Sektörü Meslek Komite temsilcileri, Sivil Toplum örgütlerinin yöneticileri ile üyelerinin katılacağı “Bilişim için Sektör Birliği” çalıştayında sizleri de aramızda görmek istiyoruz.

sabider-calıstay

94 Kez Görüntülendi.