logo

BİLİŞİM SEKTÖRÜ MUAFİYET İSTİYOR !

sabider

sabider
info@sabider.org
BİLİŞİM SEKTÖRÜ MUAFİYET İSTİYOR !

Sakarya Bilişim Sektörü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Gök Yaptığı yazılı açıklama ile tam kapanma sürecinde muafiyet tanınan sektörler arasına bilişim teknik servis hizmeti verenlerin de alınması gerektiğini bildirdi.

Muaf tutulan tüm sektörlerin faaliyetini sağlıklı sürdürebilmesi için bilişim servis hizmeti veren ekiplere ihtiyaç duyulmaktadır.

ÜYELERDEN BİLDİRİM ALIYORUZ

İç İşleri Bakanlığı’nın 29.04.2021 tarih ve E-89780865-153-7705 sayılı genelgesinde e-devlet üzerinden NACE koduna göre “Görev Belgesi Düzenlenmesi” gerekliliği mecbur tutulmuş bulunmaktadır. E-devlet üzerinde Görev Belgesi düzenlenmesi bölümünde “Bilişim ve Teknik Servis Hizmeti” veren firmaların bağlı olduğu ilgili NACE kodlarına göre izin alınamadığı hususunda üyelerimizden geri bildirimler almaktayız.

ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLARIN BAKIMI 

Bilişim teknik servis hizmeti veren firmalarımız; bilişim ve ödeme kaydedici cihazların yetkili servisleri olup, özellikle 3100 sayılı Ödeme Kaydedici Cihazlar Hakkında Kanun gereği ödeme kaydedici cihazlar ile ilgili arızaları 48 saat içerinde gidermekle mükelleftirler.

MUAF TUTULAN HER SEKTÖR HİZMET VERİYORUZ 

Bu itibarla; uzaktan eğitim sisteminin, gıda ve zaruri ihtiyaç maddeleri satışı yapılan market, bakkal ve gıda temini yapan yerlerin, benzin istasyonlarının, imalathanelerin, üretim, sevkiyat ve satış yapabilmelerini sağlamak bunun yanı sıra tedarik zincirinin kesintiye uğramadan halkın ihtiyaçlarına cevap vermesini mümkün kılmak amacıyla bilişim sektörünün de muafiyet kapsamına alınması için İçişleri Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunulmuştur.

Bilişim teknik servis hizmetlerinin aksamaması için üyelerimizin özveri ile çalışmaya devam edeceğini tüm kamuoyuna bildiririz.

Etiketler: » » »
797 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlaması

  04 Kasım 2023 Ana Sayfa, Faaliyetler, Foto Galeri, Genel

  Cumhuriyetimizin 100. yılında bilişim sektöründe faaliyet gösteren meslek mensuplarımızın iş yerlerini ziyaret ederek şanlı bayrağımızı hediye ettik. Bilişim sektöründe faaliyet gösteren meslektaşlarımızla birlikte 100 yaşına giren Cumhuriyetimizi ve 29 Ekim Cumhuriyet bayramımızı kutladık. Değerli meslektaşlarımıza ziyaretlerimiz de bizlere göstermiş oldukları samimi misafirperverlikleri ve değerli sohbetleri için teşekkür ederiz. ...
 • Sabider Birlik ve Dayanışma Mangal Partisi

  24 Ağustos 2023 Ana Sayfa, Faaliyetler, Foto Galeri, Genel

  Sabider Sakarya Bilişim Sektörü Derneği üyeleri Poyrazlar da birlik dayanışma mangal partisinde buluştular. Üye firmaların aileleri ile birlikte katılımıyla bir araya gelen Sabider üyeleri neşeli bir akşam geçirerek iş streslerini atmış oldular. Katılım sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ederiz ...
 • Bilişim 500 Ödül törenine katıldık

  15 Ağustos 2023 Ana Sayfa, Faaliyetler, Foto Galeri, Genel

  Bilişim500 İLK BEŞYÜZ BİLİŞİM ŞİRKETİ ödül törenine katılım sağladık farklı kategorilerde dereceye giren bilişim firmalarına ödüllerini takdim ettik. Bilişim sektörünün değerlendirilmesi ve ölçümlenmesi adına büyük öneme sahip ödül töreninin hazırlanmasında büyük emek veren Murat Göçe ve BT Haber ekibini tebrik ediyoruz. Ödül töreninde dereceye giren, katma değeri yüksek ürünler üreterek ülke ekonomisine katkı sağlayan bilişim firmalarını, kıymetli yöneticilerini ve değerli meslektaşlarımızı tebrik ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliy...
 • Meslek Komitesi iş Planı Çalıştayı

  13 Temmuz 2023 Ana Sayfa, Faaliyetler, Foto Galeri, Genel, Güncel Haberler

  SATSO (Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası) 31.Meslek Grubu  üyesi olan Meslektaşlarımızla 13.07.2023 Perşembe günü Saat 14.00 de SATSO Binasında Meslek Komitesi iş planı çalıştayı yapılmıştır.  Çalıştayda sektör sorunları tartışılarak çözüm önerileri belirlenmiştir. Katılım gösteren arkadaşlara teşekkür ediyoruz. ...