logo

25.YILINI DOLDURAN ÜYELERE PLAKET

25.YILINI DOLDURAN ÜYELERE PLAKET

BİLİŞİM SEKTÖRÜNDE YILLIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISINI YAPTI. TOPLANTIDA 25 YILINI DOLDURAN ÜYELERE PLAKET VERİLDİ.

Sakarya Bilişim Sektörü Derneği ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu telekomünikasyon ve bilgisayar faaliyetleri gösteren üyelerin oluşturduğu 31. Meslek Komitesi yıllık değerlendirme toplantısında sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

Toplantıda sektörde 25. Yılını dolduran üyelere Sabider ve Satso 31. Meslek Komitesi tarafından plaket verildi.

Tüm meslek grubu üyelerinin davetli olduğu toplantı, Komite Başkanı Murat Korkmaz,  31. Meslek Komitesi’nden Meclis üyeleri Behlül Bayrak ve Necmettin Kırık, Komite Üyeleri; İbrahim Arabul ve Enes Sevindik’in ev sahipliğinde Ramada Otel’de gerçekleştirildi.

Toplantıya SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul başta olmak üzere, Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci, Yönetim Kurulu Üyeleri; Nadir Öztürk ve Ertuğrul Öztürk, ile çok sayıda sektör temsilcisi iştirak etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan 31.Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi Necmettin Kırık komitenin sektörel faaliyetleri hakkında bilgi verdiği toplantıda 2015 yılında 31. Meslek Komitesi’nin önemli çalışmalara yer verdiğini belirtti. Meclis Üyesi Necmettin Kırık, Komite tarafından düzenlenen Bilişim İçin Sektör Birliği Çalıştayı’nın, çok verimli geçtiğine dikkat çekerek Türkiye genelinde bir bilişim komiteleri sektör birliği oluşturulmasının faydalı olacağı böyle bir mesleki örgütlenme yapısının, sektörün temsil gücünü artıracağını dile getirdi.

Bilişim Sektörü fiyat tarifesi uygulamasının da sektördeki Bilişim Sektörü Hizmet Tarifesi uygulaması ile ilişim Sektörü- Servis Hizmetleri Azami Fiyat Tarifesi  ile ilimizde bilişim sektöründe rekabet koşullarında eşitliğin sağlanması haksız rekabetin en aza indirilmesi için bu uygulamanın faydalı olduğunu ifade eden Meclis Üyesi Necmettin Kırık, bu uygulamanın Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çekerek “Sektör adına örnek teşkil eden bu çalışmada desteklerini esirgemeyen SATSO Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterimize teşekkür ederiz” dedi.

Toplantıda sektörde 25. Yılını dolduran üyelere 31. Meslek Komitesi tarafından plaket verildi.

3452 Kez Görüntülendi.